ВПО

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах і має право на постійне проживання в Україні; яка була змушена залишити або покинути своє місце проживання в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини і надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру.

В сучасних українських реаліях внутрішньо переміщені особи – це жителі Луганської та Донецької областей, які в зв’язку зі збройним конфліктом на Донбасі змушені були залишити рідну домівку і шукати новий дім в різних містах України. Пошук житла, оренда якого коштує зовсім недешево, – далеко не єдина проблема, з якою змушені були зіткнутися переселенці. Складнощі у внутрішньо переміщених осіб виникають також з пошуком роботи і подальшим працевлаштуванням, оформленням документів і навіть пошуком одягу та інших необхідних речей, адже багато хто змушений був залишити практично всі свої речі на окупованих територіях.

Тому діяльність організацій і фондів, орієнтованих на допомогу і підтримку внутрішньо переміщених осіб в Україні, набуває особливої ​​важливості і актуальності. Харківський благодійний фонд «Благо» не залишився осторонь і, приєднавшись в червні 2015 року до проекту Європейського Союзу «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні», зайнявся створенням Транзитного хаба і Центру денного перебування, в якому вимушені переселенці змогли б отримати необхідну соціальну , психологічну, юридичну та іншу допомогу.

І ось, в березні 2016 року, Транзитний хаб відкрив свої двері для гостей і клієнтів. Тут можна отримати професійну консультацію соціальних працівників та психологів Центру, юридичну та медичну допомогу і, звичайно ж, дружню підтримку! Центр також пропонує ряд побутових послуг: харчування, забезпечення одягом, взуттям, засобами гігієни, користування душем та пральнею, зберігання речей і багато іншого. Крім цього, на базі ТХ діють освітній, комунікативний і ресурсний центри.