СІН – споживачі ін’єкційних наркотиків

У жовтні 2006 року в БФ «Благо» з’явився СІН-напрямок. Головна мета – це попередити ймовірність передачі ВІЛ / ІПСШ / вірусних гепатитів серед споживачів ін’єкційних наркотиків при повторному використанні інструментарію та незахищеному сексі.

У напрямку працюють соціальні працівники, частина з яких знають про наркотики не з чуток, тому володіють певним кредитом довіри у клієнтів, служать позитивним прикладом і мотивують позбутися залежності. До роботи залучені медичні фахівці, психологи, юристи. Здійснюються виїзди мобільних амбулаторій.

Як працюють з СІН?


 

Соціальні працівники фонду надають клієнтам стерильний інструментарій (шприци, голки, спиртові серветки) засоби особистого захисту. Так ми знижуємо можливість поширення ВІЛ, вірусних гепатитів та ІПСШ при використанні колишнього у вживанні інструментарію та незахищеному сексі. В даному випадку ми керуємося стратегією зменшення шкоди, яка націлена не на заборону шкідливого для здоров’я поведінки, а на зменшення шкідливих наслідків і зміна поведінки на більш безпечну. Ми не говоримо наркозалежному «кинь колотися» – ми переконуємо його робити це відповідально.

Просто кажучи – видаючи наркозалежному чистий шприц, ми запобігаємо зараження його самого і людей, які знаходяться в його оточенні. До інструментарію клієнт отримує інформаційно-освітні матеріали про профілактику захворювань і консультацію соціального працівника.

Клієнти ПІН-напрямку мають можливість перевіритися на ВІЛ, Гепатити та ІПСШ за допомогою швидкого тестування. Результати людина дізнається через 15 хвилин. У разі необхідності соціальний працівник видає направлення до лікаря. Наприклад, при позитивному тесті на ВІЛ, клієнта перенаправляють в СНІД-центр. При необхідності його супроводить наш соціальний працівник. Ми також перенаправляємо наших клієнтів до нарколога, дераматовенеролога, хірурга. Крім того, в проекті працюють юрист і психологи, які надають професійну підтримку наркозалежним та членам їх сімей, поступово змінюють ставлення залежного до наркотиків.

Де працюють з СІН?


 

Отримати допомогу клієнти СІН напрямку можуть в Центрі інтегрованої медичної допомоги «Візит» (вул. XII Партз’їзду, 1). Центр розташований в будівлі Наркологічного диспансеру Фрунзенського та Орджонікідзевського району, тому в разі необхідності кваліфікований нарколог завжди поруч.

Соціальні працівники видають роздаткові матеріали та консультують на аутріч-маршрутах. Фонд «Благо» співпрацює з сайтом замісної-підтримуючої терапії, а також з реабілітаційними центрами, які покликані позбавити людину від наркотичної залежності.

Ми вважаємо, що наркозалежність – це хвороба, яку ми можемо допомогти подолати.