ЖКС – жінки комерційного сексу

Фонд «Благо» займається профілактикою ВІЛ / ІПСШ / вірусних гепатитів серед жінок, що зайаються комерційним сексом (ЖКС) з 2007 року.

Головне завдання – знизити кількість нових випадків захворювань серед представників цієї цільової групи і запобігти їх поширення серед користувачів сексуальних послуг.

Для цього в проекті задіяні соціальні працівники, медичні фахівці, психологи, юрист. З 2008 року в напрямку працює Мобільна Амбулаторія. Є телефон довіри +38 067 571 05 05 (передзвонимо).

Не дивлячись на високий рівень міграції РКС та утиски з боку міліції, що призводить до частої зміни місць надання послуг, завдяки посиленій роботі соціальних працівників ЖКС-напрямку налагоджено стабільний контакт і довірчі відносини з клієнтами проекту.

В останні роки спостерігається зниження рівня поширення ВІЛ серед ЖКС, але прогресує виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом. Профілактична робота та надання послуг – це необхідні дії для попередження інфікування ВІЛ / ІПСШ / гепатитів, спрямовані на збереження здоров’я РКС та їх клієнтів.

Як проводиться робота з РКС?


 

Соціальні працівники призначають зустріч з РКС та проводять консультації з профілактики захворювань, видають інформаційно освітні матеріали та індивідуальні засоби захисту (презервативи, дезінфікуючі речовини, предмети особистої гігієни, лубриканти і т.п.).

Клієнтам пропонується пройти швидкий тест на ВІЛ / ІПСШ / вірусні гепатити. Процедуру тестування РКС проходять самостійно після інструктажу соціального працівника. Якщо необхідна допомога – наш співробітник допомагає пройти тест.

Якщо клієнтові необхідна допомога медичного фахівця, йому видають направлення до гінеколога, дерматовенеролога, інфекціоніста. У деяких випадках соціальний працівник супроводжує клієнта в СНІД-центр і Шкірно-венерологічний диспансер №5.

Ми розвинули систему переадресації РКС до наших партнерів. Попитом користуються послуги Центру планування сім’ї, Центру допомоги вагітним, Центру соціальної адаптації, Центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Розширення мережі партнерських організацій дозволяє формувати прихильність РКС до інших послуг Фонду: тестуванню, медичним оглядам, профілактичному навчанню.

Де працюють з РКС?


Соціальні працівники нашого Фонду зустрічаються з РКС на аутріч-маршрутах, виїздах Мобільної Амбулаторії і в Ком’юніті центрі «Оріон».

Аутріч-маршрут включає траси, нічні клуби, лазні, готелі квартири та інші місця, де РКС шукають клієнтів або надають сексуальні послуги. Ми практикуємо як денні, так і нічні аутрічі, що дозволяє нам підлаштуватися під графік РКС.

Найчастіше для нічних аутріч використовується Мобільна Амбулаторія. Це спеціально оснащений мікроавтобус, в якому проводяться консультації, медогляди і тестування.

За допомогою, консультацією та роздатковими матеріалами клієнти РКС напрямку можуть звернутися в Ком’юніті центр «Оріон» (вул. Артема, 15). До вище вказаних послуг тут клієнти можуть прийняти участь у тренінгах, що спрямовані на профілактику захворювань і залежностей. У Ком’юніті центрі працює психолог, який може надати кваліфіковану допомогу у вирішенні особистісних проблем. Тут можна відпочити, випити чай, поговорити з фахівцями, зайти в інтернет.