Проект «Соціальний Дім» – унікальний в Україні. Він об’єднує під одним дахом Центр допомоги дітям вулиць і дітям з асоціальною поведінкою, Військово-патріотичне об’єднання «Динамо», волонтерські та громадські організації. Всі послуги «Соціального будинку» безкоштовні завдяки грантам, спонсорської допомоги та праці волонтерів.

Наша мета – створити місце, в якому мешканці та гості нашого міста зможуть отримувати необхідну допомогу, у якому будуть розвиватися волонтерські та громадські організації, яке стане інкубатором ініціатив людей з активною життєвою позицією.

Бачення

Головна цінність “Соціального Дому” – в його відкритій структурі. Об’єднання городян зможуть скористатися ресурсами громадського центру для свого розвитку, фандрайзингу ресурсів у регіон, організації своїх соціальних заходів, надання допомоги людям. Важливо, що ініціативи будуть “приносити” самі городяни, волонтери, тому їх дії будуть максимально наближені до реалій і вирішувати актуальні проблеми.

Активісти і волонтери зможуть безкоштовно користуватися обладнаними 2-3 “вільними” робочими місцями (комп’ютер, безлімітний інтернет, принтер / копір / сканер, телефонний зв’язок) та кімнатами для групової роботи. При необхідності тимчасово (до 3-6 міс.) об’єднання громадян зможуть займати 2 резервні кімнати і використовувати досвід НДО-сусідів для свого розвитку. Так ми зможемо впровадити на базі “Соціального Дому” концепцію “інкубатора” для об’єднань громадян, бажаючих розвиватися.

Об’єднання організацій в одному місці підвищить “стійкість” роботи “Соціального Дому” в майбутньому – разом легше шукати нові ресурси для поліпшення приміщень, забезпечення комунальних платежів.

Історія створення

Ініціативу відкрити «Соціальний Дім» підтримала мерія Харкова. У 2013 році нам у користування виділили старий маєток в центрі міста. Двоповерхова будівля площею 650 кв.м. і прилегла до нього територія потребували капітального ремонту. Старт реконструкції забезпечив Міжнародний благодійний фонд «СНІД Фонд Схід-Захід». 27000 євро гранту, вистачило лише на частковий ремонт приміщень Дитячого центру «Компас». Тоді на допомогу відгукнулися представники соціально-відповідального бізнесу Харкова. Спонсори допомогли матеріалами і грошима на суму більше 15 000 євро.

За допомогою наших партнерів ми побудували котельню на дровах, створили опалювальну систему, змонтували тепло і енергозберігаюче обладнання, замінили вікна, провели капітальні ремонт стін і підлоги, відновили електричну та водостічну систему і завершили перший етап роботи – відкрили ДЦ «Компас».

Тепер з квітня 2014 року в «Соціальнму Домі» можуть отримати допомогу діти та підлітки, схильні до ризикованої поведінки та бродяжництва, випускники інтернатів, діти з багатодітних сімей. Будь-яка людина або організація можуть використовувати «Соціальний Дім» для втілення добрих справ.

Зовсім скоро «Соціальний Дім» виконає одну важливу функцію – прийме 170 переселенців з Луганської та Донецької областей. На другому поверсі будівлі відкриється Транзитний центр для переселенців, будівельні матеріали, на ремонт якого нам передали з Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Ми дуже раді, що нашими працями зможуть скористатися не тільки важкі підлітки, а й люди, які дійсно знаходяться в дуже складній ситуації та потребують допомоги.