МСМ – чоловіки, що практикують секс з чоловіками

Фонд «Благо» розпочав профілактику поширення ВІЛ / ІПСШ / вірусних гепатитів серед чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ) в 2009 році.

Головна мета – знизити темпи поширення соціально небезпечних захворювань серед ЧСЧ.

У напрямку працюють соціальні працівники з числа ЧСЧ, що дозволяє втілювати принципи «рівний-рівному» та «нічого для нас без нас». До роботи залучені медичні фахівці, психологи та юристи. Здійснюються виїзди мобільних амбулаторій в місця масового присутності цільової групи.

Стигматизація суспільства і неприйняття людей нетрадиційної орієнтації, а також утиск з боку правоохоронних органів призводять до формування маргінальної моделі поведінки ЧСЧ. Вони не афішують свою сексуальну приналежність і представляють дуже закриту групу.

Тим не менше, співробітникам вдалося створити систему довірчих контактів і тим самим розширити коло клієнтів ЧСЧ-напрямку. Профілактична робота дозволяє знизити рівень ризикованої поведінки ЧСЧ, що призвело до зниження нових випадків інфікування ВІЛ / ІПСШ / вірусних гепатитів серед цієї цільової групи.

Як проводиться робота з ЧСЧ?


 

Співробітники Фонду розповідають про заходи профілактики та видають ЧСЧ-клієнтам набори індивідуального захисту (презервативи, гель-змащення, дезінфікуючі засоби). Після консультації їм пропонують пройти швидкі тестування. Безкоштовна процедура дозволяє в лічені хвилини дізнатися, чи є в організмі антитіла, які виробляються при наявності ВІЛ / ІПСШ / вірусних гепатитів. Якщо тест позитивний, соціальний працівник направляє клієнта в СНІД-центр або Шкірно-венерологічний диспансер №5. За необхідності ЧСЧ-клієнту видається направлення до профільних фахівців (дерматовенеролога, психолога, юриста, уролога).

Крім роздачі профілактичних засобів, інформаційних матеріалів та надання допомоги в отриманні медичних послуг, співробітники фонду проводять тренінги, головне завдання яких проінформувати клієнтів про небезпеки ризикованої поведінки.

Де працюють з ЧСЧ?


 

Основним видом діяльності ЧСЧ напрямку є консультування клієнтів, яке проводиться на базі Ком’юніті центру «Оріон» і на аутріч-маршрутах. Соціальні працівники практикують три види аутріч-роботи: вуличний (плешки), клубний (нічні клуби) і квартирний. Останній вид припускає проведення міні-тренінгів, які спрямовані на інформування про шляхи передачі інфекцій та заходи безпеки.

У рамках напрямку працює Мобільна Амбулаторія, де клієнти можуть отримати медико-соціальну підтримку, роздаткові матеріали та пройти тестування.

Повний спектр послуг ЧСЧ-клієнти можуть отримати в Ком’юніті центрі «Оріон» (вул. Артема, 15). На базі центру соціальні працівники проводять тренінги, спрямовані на профілактику захворювань і залежностей. Атмосфера «Оріона» дозволяє розслабитися, поговорити з психологом, випити чашку чаю або кави, посидіти в Інтернеті.