European_Commission Nederland_wapen logo-e1439816235696

Ініціативу відкрити «Соціальний Дім» підтримала мерія Харкова. У 2013 році нам у користування виділили старий маєток в центрі міста. Двоповерхова будівля площею 650 кв.м. і прилегла до нього територія потребували капітального ремонту. Старт реконструкції забезпечив Міжнародний благодійний фонд «СНІД Фонд Схід-Захід». 27000 євро гранту, вистачило лише на частковий ремонт приміщень Дитячого центру «Компас». Тоді на допомогу відгукнулися представники соціально-відповідального бізнесу Харкова. Спонсори допомогли матеріалами і грошима на суму більше 15 000 євро.

У 2015 році залишалася актуальною проблема гідного розміщення змушених переселенців і допомогу місцевій владі в їх адаптації до суспільства.

Для цього, за підтримки Європейської Комісії в рамках проекту «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні», Благодійним фондом «Благо» виконувалися напрямки «Розвиток комунікаційного хаба для вимушених переселенців на базі» Соціального будинку «. Транзитний центр для переселенців практично в самому центрі міста (м. Харків, вул. Котлова, 7). Розташування обрано не випадково — Центр знаходиться недалеко від залізничного вокзалу, як одного з ключових транзитних місць міста, пішки до метро можна дійти за 5 хвилин.

Завдяки Європейській Комісії було проведено ремонт в ¾ будівлі загальною площею 650 кв. м., що належить громаді міста, за адресою: м. Харків, вул. Велика Панасівська, б. 7.

До ремонту Після ремонту
Социальная комната1 Социальная комната1 (2)
Социальная комната2 Социальная комната2 (2)
Тренинговая комната2 Тренинговая комната2 (2)
Жилая комната1 Жилая комната1 (2)
Тренинговая комната1 Тренинговая комната1 (2)

До надання послуг ВПЛ було підготовлено понад 400 кв. м. приміщень: зал для групової роботи, проведення тренінгів; кімнати для індивідуальних консультацій, кімната для прийому їжі, санітарно — гігієнічна інфраструктура. Допомога Європейської Комісії в ремонті «Соціального будинку» дозволила залучити в регіон додаткові ресурси для допомоги ВПЛ:

  •   на базі «Соціального будинку» був створений «Молодіжний клуб», за підтримки ЮНІСЕФ. Станом на 20.12.2017 в соціально — інтеграційних заходах проекту взяли участь 2620 молодих людей, з них 833 — ВПЛ.
  •    на базі «Соціального будинку» відкрито Центр «Генерація UA» для дітей.
    У Центрі для дітей «Генерація UA» в 2017 році 381 дитина (з них 240 дітей ВПЛ і 141 дитина із сімей у складних життєвих обставинах) отримали різні послуги: психологічні, соціальні тощо.

З допомогою наших партнерів ми побудували котельню на дровах, створили опалювальну систему, змонтували тепло і енергозберігаюче обладнання, замінили вікна, провели капітальні ремонт стін і підлоги, відновили електричну та водостічну систему.

Тепер з квітня  в «Соціальнму Домі» можуть отримати допомогу діти та підлітки, схильні до ризикованої поведінки та бродяжництва, випускники інтернатів, діти з багатодітних сімей. Будь-яка людина або організація можуть використовувати «Соціальний Дім» для втілення добрих справ.